Karton Bardak Nedir?

Karton bardak, en az cam bardaklar kadar sağlıklı olmasının yanı sıra aynı zamanda pratik bir kullanım da sunmaktadır. Bardakların kâğıttan imalat edilmesi sayesinde de çevreyi koruma politikasını izlemekteyiz.

Kullandığımız ham maddenin ve makinelerin kalitesi içeceklerin korunması adına önem teşkil etmektedir. İçeceklerinizin sağlıklı bir şekilde saklanması amacıyla karton bardakları tasarladık. Kullandığımız malzemeler ürünlerle birebir temas halinde olması nedeniyle kalite ve içerik anlamında da organik olmalıdır. Bu nedenledir ki sağlık bizim birinci kuralımızdır.

Bu tarz bardaklarımız sıcak ve soğuk içecekler için tek kullanımlık ürünlerdendir. Diğer alternatif bardaklara (köpük ve plastik) nazaran sıcak içeceklere daha fazla dayanıklı oluşu tercih sebeplerindendir. Sıcak içeceklerde diğer ürünler kullanıldığında haliyle sağlık açısından tehdit oluşturabilir. Bu yüzden karton bardak kullanımı daha yaygındır.

Karton bardaklarımız doğal bir şekilde selülozlardan üretilmektedir. Bu da demek oluyor ki bardağın içerisine konulan soğuk veya sıcak fark etmeksizin ham maddenin içeceğe karışması durumu söz konusu değildir.

Karton bardakları diğer ürünlerden ayıran bir diğer özelliği ise doğaya sunduğu kolaylıktır. Bildiğiniz üzere plastik hammaddesi olan ürünlerin en büyük zararı doğada yok olma süresidir. Plastikler çok uzun zaman geçmesi doğrultusunda doğada ancak yok olabilmektedir.

Karton bardakların yapısı doğada çözünmeye müsait bir yapıdadır. Zaten doğadan elde ettiğimiz bu ürünler doğaya daha çabuk karışacaktır. Bu gibi katı atık yığınlarını önlemek adına kartondan üretilen bardaklar yaygınlaşmıştır.

Karton Bardak Nerelerde Kullanılır?

Karton bardak nerelerde kullanılır, hangi kullanım amaçları için uygundur veya sıcak içeceklerde kullanımda tehlike arz eder mi soruları sizleri meşgul edebilir. Ancak bizler bu konuda içinizi ferahlatabiliriz.

Karton bardak kullanımı en çok yaygın olan paket servis ürünleri içerisinde yer almaktadır. Son dönemlerde pandemi etkisiyle birlikte artık su tasarrufu ve pratiklik sağlamak adına kullanımı yaygınlaşmıştır.

Günümüzün büyük bir bölümünü okul, ev, ofis ve iş yerlerimizde geçirmekteyiz. Buralarda pratiklik açısından paket servis ile içeceklerimizi sipariş verebiliriz. İçecek satışı yapılan her yerde ihtiyaç duyulan hem bir reklam promosyon ürünü hem de servis ürünü olarak karton bardaklar kullanılmaktadır.

Ev dışındaki ortamlarda içeceklerimizi tüketirken cam bardak / kupa ilk tercihimizdir. Ancak detaya indiğimizde hijyen ve al – götür mantığı sebebiyle kartondan yapılmış bardaklar daha cazip gelmektedir.

Özellikle kafe, restoran ve kantinlerde karşımıza çıkan bu karton bardak, çay ve kahve tüketiminde bizlere sunulmaktadır. Plastik ve köpüklü bardakların ısıyla temas etmeleri halinde, içeriğinde bulunan maddelerden dolayı içecekte farklı reaksiyonlar görülebilir. İçeceğin tadını bozulurken önemli sağlık risklerini beraberinde getirmektedir.

Oysaki karton bardaklar, sıcak içeceklerin tadında bir değişim meydana getirmez. Ayrıca sağlık standartlarına uygun bir şekilde üretilmesi insan sağlığını tehdit edecek bir unsur da oluşturmamaktadır.

Seyahat firmalarından, otellere; okullardan kafelere kadar kullanımı oldukça yaygın bir üründür. Oz karton bardak ölçüleri de bu kullanım alanlarına farklı boyutlarda eşlik etmektedir.

Üreticiden Tüketiciye Karton Bardak

Karton bardak işi ile sizlere en kaliteli hizmeti verebilmek adına Paket Sepetim ailesi olarak durmak bilmeden çalışmaktayız. Tamamıyla doğal ürünler üretme çabası içerisinde kaliteden ödün vermeden hep daha iyisi için, sizler için ürünlerimizi satışa sunmaktayız.

Bu dünyaya bizden sonra daha nice kişilerin var olacağını düşündüğümüzde bizden sonraki nesillere temiz ve doğal bir dünya bırakmamız gerektiği gün yüzüne çıkmaktadır. Sağlığa zarar vermemesi ve gıdaya karton maddesinden geçişi olacak etmenler barındırmayan bardaklar birçok firma tarafından tercih sebebidir.

Ürünlerimizin tamamı zararlı herhangi bir hammadde kullanımından yapılmadığı gibi tamamen geri dönüştürülebilir şekilde üretilmiştir. Ürünlerimizin gündelik hayattan, özel gün ve anlarınızda zahmetsiz, pratik şekilde kullanıma hazır oluşu her alanda avantaj sağlamaktadır.

Dış etkenlerden koruyucu kalınlıkta ve yapıda olması içerisine yabancı madde, nem ve su girilmesi engellenmektedir. Standart karton bardak kaç ml olduğu konusu da alıcı kişiler tarafından sıklıkla karşılaştığımız sorulardandır. Genellikle 7 oz ne demek sorusuyla beraberinde sizlere yanıt vermek isteriz. Oz karton bardak değerleri neticesinde şu sonuçları sizlere sunabiliriz:

  • 1 oz: 29.57 ml
  • 4 oz karton bardak: 112 ml
  • 5 oz karton bardak: 140 ml
  • 7 oz karton bardak: 200 ml
  • 8 oz karton bardak: 225 ml
  • 9 oz karton bardak: 250 ml
  • 12 oz karton bardak: 340 ml

16 oz karton bardak: 480 ml değerindedir.