Karton Tabak Nedir?

Karton tabak, karton gıda paketleme ürünleri içerisinde yer alan önemli ürün modellerimizdendir. Günümüzde hazır gıdanın yaygınlaşması ve çevre bilincinin oluşması sebebiyle bu tarz karton ürünlerin kullanımı da yaygınlaşmıştır.

21. Yüzyılın getirdiği zorunluluklar nedeniyle geri dönüştürülebilen paketleme ürünleri ön plana çıkmaktadır. Kullan at pratikliği hem su israfından hem de kırılan dökülen porselen ürünlerin israfından kaçınmaya yardımcı olmaktadır. Ayrıca tüketimde israfa gitmemeye çalışırken doğaya da zararımızın dokunmayacağı ürünler elde etme çabası içerisindeyiz.

Karton kutu ve tabaklar oldukça geniş bir kulvarda kullanım özelliğine sahiptir. Hal böyle olunca önemi de bir o kadar artmaktadır. Hemen her yerde karşımıza çıkabilecek ürünlerden biri haline gelmesiyle artık evlerimizin dahi bir parçası olabilmektedir. Global dünyamızda karton tabak bizlere büyük kolaylıklar sağlamaktadır. Özellikle yemek sipariş servisleri başta olmak üzere okul etkinliklerine kadar kullanılabilen geniş bir alana sahiptir. Doğadaki selülozlar sayesinde elde ettiğimiz doğal tabaklarımız ile sizlere sağlık açısından sorun teşkil etmeyecek ürünler sunuyoruz.

Karton Tabak Nerelerde Kullanılır?

Karton ambalaj tabak ürünleri plastik tabak bardak ürünlerine nazaran her zaman daha güvenilir ve sağlıklıdır. Kafelerde, etkinlik alanlarında, okullarda, kermeslerde ve yemek siparişlerinde karton olan tabaklar daha çok kullanılmaktadır.

Bu tabaklar sanıldığı ve verdiği his kadar basit bir ürün değildir. Sert yapısı ve dış etkenlerden koruyucu bariyerlerimiz ile sizler de tabaklarımızın kalitesini fark edeceksiniz. Karton tabak çeşitleri kuru gıdadan yaş pastaya ve hatta dondurmayı bile bu tabaklarla servis edebilirsiniz.

Tüm bunlar dışında toz deterjana, oyuncak, tekstil ve saraciye ürünleri gibi pek çok ürünün ambalajı olarak karton kutu ve tabaklar kullanılmaktadır. Bu ürünlere eşlik edecek tabakların çeşitli kalınlıktaki kartonların birleşimiyle olduğunu da söylememiz gerekli. Karton tabakların kullanım alanlarının genişlediği bu global dünyada Paket Sepetim olarak daha iyisi olmayı hedef edindik. Karton üretiminde teknolojik gelişmeler sayesinde her zamankinden hep daha kaliteli ve dayanıklı ürünler üretmeye çalışıyoruz.

Üreticiden Tüketiciye Karton Tabak

Karton tabak üretimi için en kaliteli ham maddeler ve işinde usta kişilerle çalışmamızı sürdürmekteyiz. Önceliğimiz her zaman müşterilerimizin memnuniyetidir. Aynı zamanda dünya ve kişi sağlığını düşünerek de işlerimizi en iyi şekilde yerine getirmek hedeflerimiz arasındadır.

Alüminyum ve plastik tabakların yaygın olduğu bu evrede sizlere en iyi hizmeti sunarken dünyaya doğal bir katkımız da olsun istedik. Gıda ambalajlarımızın kartondan tasarlanması doğaya ufak bir katkımızdır. Dünyamız haliyle doğadan gelen bu ürünleri rahatlıkla sindirebilir. Geri dönüştürebilir olması da ekstra olarak bizleri mutlu etmektedir.

Tüm bunlar dışında gıdalarınızın sıcak ya da soğuk olması karton tabakları etkilememektedir. Herhangi bir dış etkene karşı büyük direnç sağlayabilecek şekilde üretimlerimizi gerçekleştiriyoruz. Çok yüksek sıcaklığa ve soğukluğa karşı direnç gösterebilen ürünler tasarlamak bizleri bu alanda bir üst seviyeye çıkarmaktadır.

Karton tabak sanıldığı gibi yalnızca karton olarak üretilmez. Kartonun tek başına sertlik değeri, yırtılma / kopma, nem ve su gibi değerlerini incelemekteyiz. Tabağa konulacak ürünün sağlam bir şekilde sizlere sunulması adına her zaman daha iyisini yapmaya hazırız.

Paket Sepetim ailesi olarak siz değerli müşterilerimizin sağlığını ön planda tutmaktayız. Kartonların neme karşı dirençli olmasının yanı sıra kolay katlanabilir ve gıdaya uygun bir yapıda olmasını sağlamaktayız. Birbirinden özel olarak yetiştirilen uzun elyaflı ağaçlar kullanılarak çeşitli büyüklükte ve kalınlıkta kartonlar üretmekteyiz. Ürettiğimiz kartonları karton tabak makinesi sayesinde şekillendirip sizlere hazır bir konuma getiriyoruz. Sizler de karton tabak makinemiz hakkında bilgi almak isterseniz eğer yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

Karton Tabak Makinesi

Karton tabak yapımı için bir makineye ihtiyacımız bulunmaktadır. Kağıt tabak makinesi olarak da adlandırabileceğimiz bir makinedir. Hidrolik press işlemleri ile otomatik şekillendirme ve ısı kontrolünü sağlayabilmekteyiz. Böylelikle istenilen sıcaklık ve soğukluğa dayanan tabakların üretimini sağlamanın yanı sıra hacimsel orantısını da detaylandırabiliyoruz.

Otomatik sayma ve toplama ile de siparişlerinizi yüksek hızda en doğru şekilde sizlere hazırlıyoruz. Müşterilerimizin ihtiyaçlarına en uygun olacak şekilde ürünlerimizi tasarlıyor ve sunuyoruz.Karton tabak makinesi ile karton tabak kalıplarında çeşitlilikler sağlanabilmektedir. Çeşitli ölçülerde ve istenilen şekillerde hizmetler verebilmekteyiz. Yuvarlak, kare ve çukur gibi şekillerde karton tabakları sizler için en iyi şekilde üretmekteyiz.